KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145444
nr 1414 5444
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 14x26, yttermått inklusive ram: 32x44 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 19:48:25
23/8 14:13:32
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman